Predsednica Skupštine Srbije, Ana Brnabić, izjavila je da nedavna fotografija tužioca za organizovani kriminal, Mladena Nenadića, sa osobama koje podržavaju blokade u Srbiji, otkriva „čitav koruptivni sistem“. Ona je naglasila da ta fotografija zahteva posebnu istragu. Na TV Pink, Brnabić je ukazala na to da Nenadić sedi u kafani sa ljudima koji su bili na čelnim pozicijama u preduzeću Infrastruktura železnice Srbije, što, prema njenim rečima, baca novo svetlo na događaje u Srbiji tokom poslednjih osam meseci.
Brnabić je istakla da je Nenadić specijalni tužilac koji vodi istragu o padu nadstrešnice, a istovremeno se druži sa osobama koje nisu ni optužene, ali su bile odgovorne za preduzeće koje je bilo nadležno za taj incident. Ona je napomenula da je Nebojša Bojović, prorektor za međunarodnu saradnju na Univerzitetu u Beogradu, bio predsednik Skupštine Infrastrukture železnice Srbije i da je usvojio izveštaj koji tvrdi da ne postoje problemi sa nadstrešnicom.
Brnabić je izrazila sumnju u pravdu, naglašavajući da su neki od blokadera zaštićeni i da ih tužilaštvo ne goni. Ukazala je na nepravdu prema Jelena Tanosković, koja je bila vršilac dužnosti direktora Infrastrukture železnice Srbije, a koja je uhapšena i optužena, dok drugi, poput Bojovića, nisu ni optuženi.
Takođe, Brnabić je kritikovala rektora Đokića, za kojeg tvrdi da krši najmanje tri zakona i Ustav Srbije, dok se opušteno druži sa tužiocem. Ona je izjavila da je Đokić „organizator kriminalne grupe“ koja je okupirala fakultete i privatizovala ih. Dodala je da Đokić zna da dolazi vreme odgovornosti i da će morati da odgovara za kršenje zakona.
Predsednica Skupštine se osvrnula i na nedavne događaje u Zagrebu, gde je održan koncert Marka Perkovića Tompsona, ističući da je to bio najveći fašistički skup u poslednjih 80 godina. Brnabić je kritikovala evropske institucije zbog nedostatka reakcije na ove događaje, naglašavajući da se niko iz bivše vlasti iz Srbije nije obratio Evropi o tim dešavanjima.
Ona je izrazila nezadovoljstvo što niko iz opozicije nije otišao u Bratunac da obeleži 33 godine od zločina nad srpskim narodom, naglašavajući da se mora više pažnje obratiti srpskim žrtvama i njihovim sudbinama. Brnabić je postavila pitanja o pravdi i odgovornosti, smatrajući da su blokade u Srbiji postale sinonim za zaštitu nekih pojedinaca od zakona.
Na kraju, Brnabić je podvukla da je vreme za odgovornost i da se mora obezbediti pravda za sve građane, a ne samo za određene grupe. Uz to, pozvala je na zajedničku borbu protiv korupcije i nepravde koja se dešava unutar sistema, naglašavajući potrebu za transparentnošću i odgovornošću na svim nivoima vlasti.
Ova izjava Brnabić je izazvala brojne reakcije u javnosti, a mnogi su se pitali kako će se situacija odvijati u budućnosti i da li će biti preduzeti konkretni koraci protiv korupcije i zaštite prava građana.
Dok se Srbija suočava sa mnogim izazovima, uključujući i unutrašnje političke tenzije, pitanja pravde i transparentnosti ostaju ključna tema u javnom diskursu. Brnabić je pozvala sve aktere da se uključe u borbu protiv korupcije i da zajedno rade na izgradnji bolje i pravednije Srbije.