Srbija je dobila mogućnost povezivanja sa različitim izvorima snabdevanja gasom zahvaljujući završetku izgradnje gasne interkonekcije Srbija-Bugarska. Državni sekretar Ministarstva rudarstva i energetike, Veljko Kovačević, istaknuo je da ovo može unaprijediti energetsku sigurnost zemlje i ojačati tranzitnu poziciju. Kovačević je istaknuo da je do nedavno Srbija imala samo jedan izvor i dva pravca snabdevanja prirodnim gasom, ali je sada, zahvaljujući interkonekciji Srbija-Bugarska, moguće povezivanje na Južni gasni koridor preko interkonekcije Bugarska-Grčka. Time se diversificiraju pravci snabdevanja i povezujemo sa izvorima gasa iz Kaspijskog regiona, Srednjeg istoka i LNG terminalom u grčkoj luci Aleksandropolis. Kovačević je također istaknuo da izgradnja gasnih interkonekcija otvara mogućnost Srbiji da postane tranzitna zemlja preko koje će azerbejdžanski gas stizati i do drugih zemalja u regionu i EU.
Gasne interkonekcije sa susedima jačaju tranzitnu poziciju Srbije
Branko Simić

Najnoviji Članci
-

.
Stefan NikolićSektor za vanredne situacije MUP-a uputio apel građanima
-

.
Stefan NikolićTalas dobrih prilika za ova tri horoskopska u julu 2026
-

.
Stefan NikolićŠta ako vam podrthtava volan tokom vožnje?
-

.
Jovana KovačevićSlučaj „Sarajevo Safari“ se raspada jer nema dokaza
Pretraga
Kategorije
- Auto (1.368)
- Društvo (1.719)
- Ekonomija (1.603)
- Energetika (325)
- Green World (12)
- Horoskop (1.389)
- Hronika (1.591)
- IT (1.431)
- Izbori 2023 (51)
- Kultura (1.610)
- Politika (1.749)
- Sport (1.908)
- Srbija (1.547)





