Grupa studenata, zajedno sa građanima, već četrnaesti dan blokira zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj ulici i na Košutnjaku. Ova akcija onemogućava zaposlenima u javnom servisu da dođu na svoja radna mesta, a studenti zadržavaju kontrolu nad ulazima i izlazima iz zgrada.
Od jutros, studenti su dodatno pojačali svoju blokadu, ne dozvoljavajući ni radnicima obezbeđenja da uđu u zgrade RTS-a. Ispred glavnog ulaza u Takovskoj ulici, prisutan je samo mali broj studenata, dok su glavni i sporedni ulazi u zgradu javnog servisa i dalje blokirani. Takođe, ulice oko RTS-a ostaju zatvorene za saobraćaj, što dodatno otežava pristup zaposlenima.
Na raskrsnicama Takovske i Svetogorske, kao i na raskrsnici ulica Ilije Garašanina i Takovske, postavljeni su kontejneri koji dodatno otežavaju prolaz vozilima. Ova situacija izaziva sve veće nezadovoljstvo među građanima koji se svakodnevno suočavaju sa problemima u saobraćaju zbog blokade.
Studenti su odlučili da nastave sa blokadom kako bi skrenuli pažnju na svoje zahteve i probleme sa kojima se suočavaju u obrazovnom sistemu. Njihova akcija je deo šireg protesta koji se dešava širom zemlje, a koji je usmeren ka poboljšanju uslova studiranja i borbi protiv sve većih troškova školovanja.
Ova situacija nije samo lokalnog karaktera, već privlači pažnju i šire javnosti, uključujući medije i društvene mreže, gde se raspravlja o legitimnosti protesta i zahtevima studenata. Mnogi podržavaju njihovu borbu za bolje uslove, dok se drugi pitaju o posledicama ovakvih akcija na svakodnevni život građana.
Studenti su organizovali različite aktivnosti tokom blokade, uključujući okupljanja, govore i deljenje letaka kako bi informisali javnost o svojim zahtevima. Njihova borba se ne odnosi samo na trenutne probleme, već se fokusira i na dugoročne promene u obrazovnom sistemu.
Među zahtevima studenata su i smanjenje školarina, poboljšanje infrastrukture na fakultetima, kao i veća podrška studentima u vidu različitih programa i stipendija. Oni smatraju da su trenutni uslovi neprihvatljivi i da je neophodno da se hitno reaguje kako bi se sprečilo dalje pogoršanje situacije.
Na društvenim mrežama, protesti su podržani od strane različitih organizacija, a mnogi građani izražavaju solidarnost sa studentima. Pojedini su čak organizovali i sopstvene proteste u znak podrške studentskoj borbi. Ova solidarnost može biti ključna za jačanje pokreta i privlačenje veće pažnje javnosti i medija.
Vlasti su do sada reagovale na proteste, ali nisu dale konkretne odgovore na zahteve studenata. Situacija se čini sve napetijom, a studenti su spremni da nastave sa blokadom dok ne dobiju odgovore na svoje zahteve. Njihova odlučnost može dovesti do daljih tenzija između studenata i vlasti, kao i do povećanog pritiska na javni servis koji se suočava sa izazovima zbog blokade.
U međuvremenu, građani se suočavaju sa svakodnevnim poteškoćama zbog blokade, a njihovo nezadovoljstvo se sve više oseća. Mnogi se pitaju koliko će ova situacija trajati i kakve će posledice imati na život u Beogradu i šire. Dok studenti i dalje insistiraju na svojim pravima, važno je pratiti razvoj situacije i moguće rešenje koje bi moglo zadovoljiti obe strane.
Ova situacija može poslužiti kao podstrek za dalju diskusiju o stanju obrazovanja u Srbiji i potrebnim reformama koje bi omogućile bolju budućnost studentima i društvu u celini.