Nebojša Krstić, marketinški stručnjak, izneo je svoja zapažanja o trenutnoj situaciji u Srbiji, naglašavajući da izbori nisu rešenje za trenutne probleme. Umesto toga, on smatra da je neophodna oštra primena zakona i represivnih metoda kako bi se normalizovala nastava na srpskim univerzitetima. Krstić je komentarisao da ne veruje da u Srbiji postoji stvarna kriza društva, već da je aktuelna situacija rezultat veštački isprovocirane medijske krize.
U razgovoru za Tanjug, on je istakao da svaka demokratska zemlja doživljava određeni oblik krize, posebno kada su izbori u pitanju. Navodeći primer Sjedinjenih Američkih Država, rekao je da je tamo uvek prisutna kriza nezadovoljstva, posebno među demokratama nakon gubitka izbora. Prema njegovim rečima, u Srbiji se trenutna situacija može posmatrati kroz prizmu nezadovoljstva manjine, koja se ogleda kroz blokade i proteste na univerzitetima.
Krstić je naglasio da je važno prepoznati da su studenti i profesori koji protestuju samo mali deo ukupne populacije, i da njihovo nezadovoljstvo ne odražava opšti stav društva. On je ukazao na to da bi primena zakona mogla doneti rešenja koja će omogućiti povratak normalnom radu univerziteta, koji je, kako je rekao, od suštinskog značaja za obrazovanje i razvoj društva.
Pored toga, Krstić je istakao da je važno da se društvo usmeri ka konstruktivnim rešenjima i dijalogu, umesto da se fokusira na političke igre i izbore. Prema njegovim rečima, situacija na univerzitetima i u obrazovnom sistemu zahteva hitnu reakciju, te je neophodno raditi na stabilizaciji situacije kako bi se osigurao nesmetan rad institucija.
Krstić je takođe ukazao na to da se medijska slika često može iskriviti, i da je važno da se javnost informiše o stvarnom stanju stvari. On je pozvao na odgovornost medija da izveštavaju objektivno i da ne doprinose daljem pogoršanju situacije kroz senzacionalizam ili pristrasnost.
U vezi sa protestima, Krstić je naveo da je potrebno da se svi akteri uključeni u ovaj proces, kako studenti, tako i profesori, suzdrže od ekstremnih mera i da se fokusiraju na konstruktivan dijalog. On je naglasio da je važno da se razume da su svi deo istog društva i da je zajednički cilj unapređenje obrazovnog sistema i sticanje znanja koje će doprineti razvoju Srbije.
U zaključku, Krstić je apelovao na vlasti da preduzmu konkretne korake ka rešavanju trenutne situacije, naglašavajući da je oštra primena zakona i pravila neophodna za vraćanje reda na univerzitete. On smatra da bi to moglo doneti stabilnost i omogućiti studentima i profesorima da se vrate svojim redovnim aktivnostima, čime bi se doprinelo opštem razvoju društva.
U svetlu njegovih izjava, jasno je da je situacija na univerzitetima u Srbiji kompleksna i zahteva pažljivo razmatranje svih aspekata. Krstićev poziv na dijalog i primenu zakona može poslužiti kao okvir za buduće korake ka normalizaciji stanja u obrazovanju, a sve u cilju boljeg sutra za mlade generacije.