U svom novom filmu „Ples titana“, Kejt Blanšet igra fiktivnu nemačku kancelarku koja se suočava s izazovima na samitu G7. Ovaj film, koji je premijerno prikazan na festivalu u Kanu, predstavlja apsurdnu političku satiru koja se bavi temama ženskog liderstva i političkih procesa. Radnja se odvija u izmišljenom dvorcu Dankerode u Nemačkoj, gde su političari iznenada odvojeni od spoljnog sveta i suočavaju se sa pretnjom zombija. Ova neobična situacija dovodi do komičnih i dramatičnih trenutaka dok zvaničnici pokušavaju da pronađu izlaz iz haotične situacije.
Blanšetova igra kancelarku Hilda Ortman koja se trudi da zavede kanadskog premijera, dok se istovremeno bavi apsurdima političkih pregovora. U filmu, veoma stari američki predsednik, koga tumači Čarls Dans, govori jakim britanskim akcentom i često zaspi usred razgovora, što dodatno naglašava humorističnu prirodu filma.
Iako njen lik može podsećati na poznate političarke poput Angele Merkel i Ursule fon der Lajen, Blanšet naglašava da nije reč o parodiji, već o refleksiji ženskog liderstva u politici. U intervjuima je istakla da bi, da je muškarac, bilo postavljeno pitanje o tome na koji se nemački kancelar ugledao, dok je u ovom slučaju jedini uzor zapravo žena.
Ona ukazuje na to da postoji veoma malo primera ženskog liderstva u današnje vreme i da se likovi moraju izmišljati kako bi se prikazali u pozitivnom svetlu. Blanšetova smatra da film „Ples titana“ predstavlja više od satire, opisujući ga kao mešavinu žanrova, uključujući zombi filmove i melodrame, što ga čini jedinstvenim na filmskoj sceni.
Ova eklektična kombinacija žanrova donosi iznenađenja i izaziva smeh kod publike, dok se istovremeno bavi ozbiljnim temama kao što su politička moć i izazovi s kojima se suočavaju žene u vođstvu. Film takođe osvetljava i smešne strane političkog života, ukazujući na to koliko su često politički pregovori apsurdni i daleki stvarnosti.
Pored toga, Blanšetova naglašava da je lik njene kancelarke puno više od onoga što se može videti na površini. U njenoj interpretaciji, postoji složenost i dubina koja se može povezati s mnogim ženama koje se bore za svoje mesto u svetu politike. Ona dodaje da je film zaista i zombi film i meksička sapunica, ističući njegovu čudnu i zabavnu prirodu.
U konačnici, „Ples titana“ nije samo politička satira, već i dublja analiza ženskog liderstva i izazova s kojima se žene suočavaju u vođstvu. Kroz humor i apsurd, film pruža uvid u to kako izgleda politički svet iz perspektive žena, dok se istovremeno bavi univerzalnim temama kao što su ljubav, moć i borba za opstanak.
Kroz lik Hilde Ortman, Blanšetova ne samo da zabavlja gledaoce, već ih i podstiče na razmišljanje o ulozi žena u politici i o tome kako se ona menja u savremenom društvu. U svakom slučaju, ovaj film ostavlja snažan utisak i poziva na diskusiju o značaju ženskog liderstva u svetu koji se stalno menja.