Asocijacija novinara Srbije je reagovala na događaje ispred Televizije Niš, gde je došlo do nasilnog okupljanja grupe od 380 ekstremista, koji su pretili novinarima i zahtevali cenzuru. U saopštenju ANS-a, ovaj napad je nazvan sramnim i osuđen kao brutalna siledžijska kampanja protiv medija koji ne izveštavaju u skladu s njihovim željama.
Ova grupa je organizovala opsadu ispred televizije, preteći da će zapaliti prostorije medijske kuće. Asocijacija je naglasila da ovo nije protest, već pokušaj da se ućutkaju novinari koji rade svoj posao. ANS je zatražio hitnu reakciju države, ističući da pretnje i pritisci na medije moraju biti kažnjeni.
Televizija Niš se našla na udaru zbog izveštavanja koje se ne dopada ekstremistima, a manja grupa blokadera je vršila pritisak na zaposlene. Neki od njih su čak izrekli zastrašujuće pretnje, uključujući pretnje paljenjem televizije. Ovaj incident je izazvao osude na više nivoa, uključujući i od strane predsednika Srbije, Aleksandra Vučića, koji je ukazao na neprimerenost ovakvih pritisaka na medije.
Vučić je naglasio da je važno osuditi bilo kakav pritisak na medije i zaštititi novinare, ističući da je normalno raspravljati o različitim mišljenjima, ali da je nasilje i pretnje nedopustivo. Ovaj događaj je podsetnik na značaj slobode medija i prava novinara da rade svoj posao bez straha od nasilja ili pritisaka.
Asocijacija novinara Srbije je u svom saopštenju jasno stavila do znanja da će istina ostati netaknuta, i da novinari neće biti ućutkani. Ovaj incident ukazuje na sve veće izazove s kojima se mediji suočavaju u savremenom društvu, kao i na potrebu za zaštitom slobode medija i prava novinara na nezavisno izveštavanje.