Raduje me što danas vidim veliki broj mladih Nišlija

Stefan Nikolić avatar

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović je izjavio da je više hiljada građana Niša krenulo ka velikom narodnom skupu ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu. On je istakao da je odziv izuzetno veliki, naglašavajući da je iz Niša krenulo više od 30 autobusa sa putnicima. „Danas ćemo čuti planove za našu Srbiju, za dalji razvoj i za naredne godine“, rekao je Pavlović, dodajući da očekuje da će se u Beogradu okupiti više od 150.000 ljudi.

Gradonačelnik je izrazio sreću zbog velikog broja sugrađana koji žele da saznaju šta ih očekuje u budućnosti. Na skupu će biti predstavljene brojne inovacije, prezentacije i promocije, a turističke organizacije i udruženja iz svih krajeva Srbije će imati priliku da se predstave sa svojim proizvodima i uslugama.

Pavlović je naglasio da očekuje bogat program koji će biti zanimljiv za sve generacije, posebno za najmlađe. Centralna tema skupa biće budućnost Srbije. „Važno je da budemo zajedno i da pokažemo pristojnu i normalnu Srbiju, onakvu kakvu želimo u budućnosti“, poručio je gradonačelnik. On je dodao da je pored ekonomskog razvoja, industrijalizacije, robotike i veštačke inteligencije ključno graditi jedinstvo, toleranciju i zajednički život svih ljudi.

Pavlović je posebno naglasio radost zbog velikog broja mladih koji putuju na skup. „Ušao sam u autobus i video da je pun omladine. Čitavog dana ću se družiti sa njima i siguran sam da će to putovanje biti lepše i lakše“, rekao je. On je istakao da sa Nišlijama putuju i funkcioneri, direktori i rukovodioci, zajedno sa svojim sugrađanima, komšijama, prijateljima i rođacima.

„Nemamo razdvajanja, danas je važno da budemo zajedno i da pošaljemo poruku jedinstva“, zaključio je Pavlović. Ovaj događaj je prilika za okupljanje građana i razmenu ideja o budućim pravcima razvoja Srbije, kao i za jačanje zajedništva među ljudima.

Kako se okupljanje približava, očekuje se da će se mnogi građani iz drugih gradova pridružiti skupu, što dodatno ukazuje na značaj ovog događaja. Organizatori su najavili raznovrsne aktivnosti i sadržaje koji će obogatiti program skupa, uključujući i kulturne i zabavne sadržaje. Ovaj skup se ne doživljava samo kao politički događaj, već i kao prilika za jačanje društvenih veza i zajedničkog identiteta među građanima Srbije.

Skup ispred Doma Narodne skupštine predstavlja priliku za građane da iskažu svoje mišljenje o budućnosti zemlje i da doprinesu dijalogu o ključnim pitanjima koja se tiču svih. Gradonačelnik Pavlović je pozvao sve građane da se aktivno uključe i iskažu svoja očekivanja i vizije za Srbiju, naglašavajući da je zajedništvo ključno za napredak i razvoj.

Stefan Nikolić avatar
BELGRADE Vremenska Prognoza
Pretraga
Kategorije