Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da fotografija na kojoj se tužilac za organizovani kriminal Mladen Nenadić nalazi sa osobama koje podržavaju blokade u Srbiji ukazuje na „čitav koruptivni sistem“ i da mora da bude predmet posebne istrage. Na TV Pink, Brnabićeva je komentarisala da slika, na kojoj se Nenadić nalazi sa rektorom Univerziteta u Beogradu Vladanom Đokićem, prorektorom Nebojšom Bojovićem, bivšim direktorom Infrastrukture železnice Milutinom Miloševićem, i sportskim funkcionerom Dejanom Bodirogom, baca novo svetlo na situaciju u Srbiji u poslednjih osam meseci.
Brnabić je istakla da je Nenadić, koji vodi istragu o padu nadstrešnice, u društvu osoba koje su bile na čelnim funkcijama u preduzeću Infrastruktura železnice Srbije, a koje do danas nisu optužene. Naglasila je da Bojović, koji je bio predsednik Skupštine Infrastrukture železnice Srbije, nije ni optužen, iako je usvojio izveštaj o nadstrešnici u kojem se tvrdi da ne postoje problemi. „Kako je moguće da specijalni tužilac sedi s ljudima koji su bili na čelu preduzeća koje je odgovorno za pad?“, pitala je Brnabićeva.
Takođe je ukazala na to da su neki od tih ljudi, poput Jelene Tanosković, koja je bila vršilac dužnosti direktora Infrastrukture, privedeni i uhapšeni, dok oni koji su imali ključne pozicije u tom preduzeću nisu ni optuženi. „Gde je tu pravda?“, upitala je Brnabićeva, dodajući da su „blokaderi“ zaštićeni u poslednjih osam meseci, za razliku od drugih.
Brnabić je takođe kritikovala rektora Đokića, tvrdeći da krši zakone i Ustav Srbije, i istakla da je on „organizator kriminalne grupe“ koja je privatizovala fakultete i pretvorila ih u političke stranke. Izjavila je da je Đokić svestan da dolazi vreme odgovornosti i da će morati da odgovara za kršenje zakona o visokom obrazovanju i studentskom organizovanju.
Na kraju, Brnabićeva je ocenila da se radi o „obojenoj revoluciji“ i istakla da osoba koja je potpisala rešenje o spremnosti Železničke stanice za rad nije ni saslušana. Ove izjave dolaze u trenutku kada se u Srbiji nastavljaju protesti i blokade, a vlasti se suočavaju sa sve većim pritiscima da reše situaciju koja se čini kao rezultat korupcije i zloupotrebe moći.
U svetlu ovih događanja, Brnabićeva je pozvala na veću odgovornost i transparentnost u radu institucija, naglašavajući potrebu za pravdom i jednakim tretmanom svih građana, bez obzira na njihovu poziciju ili angažman u protestima. U narednim danima, očekuje se da će ova situacija izazvati dalji odgovor javnosti i potencijalne promene u načinu na koji se upravlja pitanjima korupcije i pravde u Srbiji.